Știri

S-au tras la sorti meciurile din turul I de calificare din UEFA Conference League

Miercuri s-au tras la sorti primele meciuri din cadrul editiei 2022/23 a UEFA Conference League sau a treia competitie ca valoare destinata echipelor de club din Europa. FCSB, Universitatea Craiova si Sepsi OSK Sfantu Gheorghe reprezinta si ele Romania in aceasta competitie.


S-au aflat si primele meciuri care se joaca in turul I de calificare UEFA Conference League, acolo unde si Romania are cateva echipe ce vor reprezenta Liga 1. Astfel, in perioada 7/14 iulie 2022 se vor disputa tur-retur urmatoarele dueluri:

sepsi
  • Alashkert (Armenia) vs Hamrun (Malta)
  • Bala Town (Tara Galilor) vs Sligo Rovers (Irlanda)
  • Borac Banja Luka (Bosnia) vs B36 Torshavn (Feroe)
  • Breidablik (Islanda) vs UE Santa Coloma (Andorra)
  • Buducnost (Muntenegru) vs KF Llapi (Albania)
  • Derry City (Irlanda) vs Riga FC (Letonia)
  • Dinamo Minsk (Belarus) vs Decic (Muntenegru)
  • Dinamo Tbilisi (Georgia) vs Paide (Estonia)
  • Dunav Streda (Slovacia) vs Cliftonville (Irlanda de Nord)
  • FK Liepaja (Letonia) vs Gjilani (Kosovo)
  • FC Panevezys (Letonia) vs Milsami (Moldova)
  • Flora (Estonia) vs SJK (Finlanda)
  • Floriana (Malta) vs PEtrocub (Moldova)
  • Gzira (Malta) vs Atletic Escaldes (Andorra)
  • HB Torshavn (Feroe) vs Newton (Tara Galilor)
  • Inter Turku (Finlanda) vs Drita (Kosovo)
  • KuPS (Finlanda) vs Dila Gori (Georgia)
  • Iskra (Muntenegru) vs Larne (Irlanda de Nord)
  • Larne (Irlanda de Nord) vs St. Joseph (Gibraltar)
  • Lechia (Polonia) vs Akademija Pandev (Macedonia de Nord)
  • Magpies (Gibraltar) vs Crusaders (Irlanda de Nord)
  • Olimpija Ljubljana (Slovenia) vs DIfferdange (Luxemburg)
  • Pogon Szczecin (Polonia) vs Kr Reykjavik (Islanda)
  • Ruzomberok (SLovacia) vs Kauno Zalgiris (Lituania)
  • Saburtalo Tbilisi (Georgia) vs Partizani (Albania)
  • Sfantu Gheorghe (Moldova) vs Mura (Slovenia)
  • Shkendija (Macedonia de Nord) vs Ararat (Armenia)
  • Tre Flori (San Marino) vs Fola (Luxemburg)
  • Tre Penne (San Marino) vs Tuzla City (Bosnia)
  • Vikingur (Feroe) vs Europa FC (Gibraltar)

Cu cine vor juca echipele din Romania

Sepsi OSK Sfantu Gheorghe a castigat Cupa Romaniei si s-a calificat in Europa Conference League, acolo unde urmeaza sa joace direct in turul al doilea. Aceasta se va duela cu invingatoarea duelului NK Olimpija Ljubljana (Slovenia) – FC Differdange (Luxemburg). In acelasi timp, Universitatea Craiova va juca in compania albanezilor de la KF Vllaznia. In ultima instanta, FCSB va infrunta invingatoarea dublei dintre FC Saburtalo (Geogia) vs FK Partizani (Albania).


Top agenții online

Netbet Sport

100% pana la 500 RON freebet

Pariază acum

Winmasters Sport

Bonus de 100% până la 400 RON

Pariază acum

Betfair

Până la 550 RON bonus

Pariază acum

Frank Sport

Până la 200 RON bonus

Pariază acum

Betano

100% până la 500 RON

Pariază acum

Superbet

Până la 500 RON bonus

Pariază acum

Unibet Sport

300 RON pariu fără risc + 200 de rotiri gratuite

Pariază acum

Top case de pariuri