Clauza de publicitate

Acest site primeste compensatii pentru produsele sau serviciile pe care le obtii prin link-urile afisate.

Program TV meciuri fotbal 7-11 iunie 2022

UEFA Nations League a demarat cu o mulțime de meciuri tari, dar și cu surprize, reprezentativele cu nume ratând startul. Desigur, a fost invocat programul încărcat al jucătorilor, coroborat cu o vreme extrem de călduroasă, care mai degrabă îmbie la plajă decât la meciuri.

Însă, chiar și așa, succese precum cel al Ungariei contra Angliei, înfrângerile la scor suferite de Croația și Belgia, ori insuccesul campioanei în exercițiu, Franța, cu Danemarca, au arătat că avem parte de meciuri care merită urmărite.

MeciDataTV
Slovacia U21 – România U21Marți 7 iunie, 18:30 TVR 2
Finlanda - MuntenegruMarți 7 iunie, 19:00 Digi Sport 1, Prima Sport
Legendele Stelei – Legendele RomânieiMarți 7 iunie, 19:45 Digi Sport 2
Bosnia Hertegovina – RomâniaMarți 7 iunie, 21:45 Antena 1
Germania – AngliaMarți 7 iunie, 21:45 Digi Sport 1, Prima Sport 1
Italia – UngariaMarți 7 iunie, 21:45 Digi Sport 2, Prima Sport 2
Lituania – TurciaMarți 7 iunie, 21:45 Digi Sport 4, Prima Sport 3
Belgia – PoloniaMiercuri 8 iunie, 21:45 Digi Sport 1, Prima Sport 2
Țara Galilor – OlandaMiercuri 8 iunie, 21:45 Digi Sport 2, Prima Sport 1
Cehia – ElvețiaJoi 2.06.2022, 21:45 Digisport 1, Prima Sport, Orange TV 3
Irlanda – UcrainaMiercuri 8 iunie, 21:45 Digi Sport 3, Prima Sport 3
Scoția – ArmeniaMiercuri 8 iunie, 21:45 Digisport 4
Elveția – SpaniaJoi 9 iunie, 21:45 Digisport 1, Prima Sport 1
Portugalia – CehiaJoi 9 iunie, 21:45 Digisport 2, Prima Sport 2
Suedia – SerbiaJoi 9 iunie, 21:45 Digisport 3, Prima Sport 3
Norvegia – SloveniaJoi 9 iunie, 21:45 Digisport 4
Moldova – LetoniaVineri 10 iunie, 19:00 Digisport 3
Azerbaidjan – SlovaciaVineri 10 iunie, 19:00 Digisport 4
Austria – FranțaVineri 10 iunie, 21:45 Digisport 1, Prima Sport 1
Danemarca – CroațiaVineri 10 iunie, 21:45 Digisport 2, Prima Sport 2
Albania – IsraelVineri 10 iunie, 21:45 Digisport 3
Belarus – KazahstanVineri 10 iunie, 21:45 Digisport 4
Ucraina – ArmeniaSâmbătă 11 iunie, 16:00 Digisport 1, Prima Sport 1
Irlanda – ScoțiaSâmbătă 11 iunie, 19:00 Digisport 1, Prima Sport 1
Feroe – LituaniaSâmbătă 11 iunie, 19:00 Digisport 1, Prima Sport 1
România – FinlandaSâmbătă 11 iunie, 21:45 Antena 1

Desigur, în ceea ce ne privește, meciurile principale din această săptămână sunt cele ale ”tricolorilor”. După ce au dezamăgit la debutul în Muntenegru, acești vor juca marți contra Bosniei, din nou în deplasare, iar apoi, sâmbătă, acasă, contra Finlandei.

Nu uita ca meciurile care nu se vad la TV le poti urmari gratuit prin live streaming.

Ce program TV avem in perioada 7-11 iunie 2022

Vom avea însă și alte jocuri de foc, precum Germania – Anglia sau Anglia – Italia. După cum, cu mare interes vom urmări, desigur, și modul în care vor reacționa Spania, care a început grupa cu două remize, ori Franța, formații care, desigur, nu au renunțat la ideea de a-și câștiga grupele.

Și un sfat. În contextual în care canalele TV care au drepturile pentru meciurile de Nations League nu au ales încă toate jocurile pe care le vor difuza sâmbătă și duminică, aruncați un ochi peste program și-n zilele următoare pentru a avea imaginea completă a ofertei.

Verifica programul complet din sport in calendar sportiv 2022.