Clauza de publicitate

Acest site primeste compensatii pentru produsele sau serviciile pe care le obtii prin link-urile afisate.

Stiri sportive 18.07.2022 - Toate noutatile din lumea sportului

A inceput Superliga din Romania, iar campionatele puternice din Europa sunt "chiar dupa colt". Pana cand acestea iau startul, ai o multime de alte sporturi pe care poti sa pariezi. Trebuie doar sa dispui de informatii corecte pentru a lua cele mai bune decizii. De aceea, pe site-ul nostru vei gasi cele mai bune si utile avancronici si statistici, din toate sporturile care te intereseaza. In plus, vei afla si cele mai recente stiri despre sportivii tai preferati, printre care si Simona Halep.

Stiri fotbal Romania

Prima etapa a sezonului 2022/2023 din Superliga a consemnat si prima surpriza, dupa ce „U” Cluj a scos o remiza cu FCSB, scor 1-1. Eliminata din preliminariile Champions League de catre Pyunik Erevan, la loviturile de departajare, CFR Cluj s-a impus in runda inaugurala cu Rapid, scor 1-0. Giulestenii au ratat un penalty in minutele de prelungire. Universitatea Craiova – Sepsi s-a incheiat 2-2, in timp ce Farul Constanta a trecut de U Craiova 1948, scor 2-1. FC Arges a inregistrat si ea un succes, 2-0 cu UTA Arad.

Hermannstadt a reusit cea mai clara victorie a etapa, 3-0 contra celor de la CS Mioveni. Luni, de la ora 18:30, se joaca FC Botosani – Chindia Targoviste, iar Petrolul Ploiesti – FC Voluntari incepe de la ora 21:30. Ploiestenii, nou-promovati, au o cota de 2.55 la victorie, la Unibet.

Stiri fotbal lume

Anglia a dat de pamant cu Norvegia la Campionatul European feminin, scor 8-0. Cea mai drastica infrangere pentru nordice la un turneu final. Norvegia a pierdut si cu Austria in ultima etapa din grupa A, scor 0-1, si a fost eliminata din competitie. Germania merge mai departe, dupa trei victorii in grupa B, ultima fiind cu Finlanda, scor 3-0, in timp ce Olanda a dat trei goluri dupa minutul 89 pentru a castiga cu Elvetia, scor 4-1, si a avansa in sferturile de finala ale turneului.

Luni se mai joaca grupa D, cu partidele Franta – Islanda si Belgia – Italia. Frantuzoaicele sunt calificate, insa lupta pentru locul secund e deschisa pentru toate celelalte nationale.

La primul amical cu Erik ten Hag pe banca, Manchester United a trecut de Liverpool, scor 4-0. O partida de „incalzire”, dar care deja a dat mari sperante fanilor celor de la United. Tre Fiori a invins si in returul cu Folla, din preliminariile Conference League, si a devenit prima formatie din San Marino care trece un tur in competitiile europene.

Marti dimineata, de la ora 05:00, vom putea vedea finala CONCACAF la fete, SUA – Canada. Americancele inca nu au incasat gol la acest turneu.

Stiri tenis

Pe iarba de la Newport, Bublik a avut 6-2 si 3-0 in finala contra americanului Cressy, dar a sfarsit prin a pierde cu 6-2, 3-6, 6-7. Jucatorul din SUA a obtinut primul titlu ATP din cariera. La Bastad, pe zgura, a fost o finala 100% argentiniana, cu Cerundolo castigand in fata lui Baez, scor 7-6, 6-2.

Fetele au jucat la Budapesta, acolo unde Pera s-a impus contra lui Krunic, scor 6-3, 6-3, dar si la Lausanne, unde titlul a fost acontat de Martic, dupa o finala cu Danilovic, scor 6-4, 6-2.

Saptamana aceasta poti sa pariezi pe partidele de la Gstaad si Hamburg, la baieti, dar si Palermo si Hamburg, la fete. Luni, la Palermo, avem meciurile Bogdan – Sorribes Tormo, de la ora 17:00, si Begu – Bassols, de la 18:30. Irina are o cota de 1.08 pentru un succes la Betano.

Stiri baschet

Las Vegas Aces a legat trei victorii la rand si a revenit pe primul loc in conferinta de Vest din WNBA. Ultimul succes a fost cu Connecticut Sun, scor 91-83. Cel mai bun bilant din liga il are insa Chicago Sky, in Est, 19W – 6L. Sunt patru succese consecutive pentru Sky, precedenta victorie fiind obtinuta contra celor de la Dallas Wings, scor 89-81. Indiana Fever continua sa piarda pe banda rulanta, ajungand la noua infrangeri la rand.

Cupa Asiei a ajuns in fazele eliminatorii, acolo unde s-au calificat toate nationalele importante. China a invins Indonezia, luni, scor 108-58, si va da peste Liban in sferturile de finala. Tot acolo mai sunt calificate deja Iran, Australia si Coreea de Sud. In „optimi”, Japonia – Filipine este un duel care merita urmarit. Poti paria pe „peste 171,5 puncte’, cota 1.90 la Netbet.