Acest site primeste compensatii pentru produsele sau serviciile pe care le obtii prin link-urile afisate.

Stiri sportive 12.09.2022 - Toate noutatile din lumea sportului

Un regal al ofertei sportive te asteapta in fiecare weekend, iar tu ai o sumedenie de variante pentru a juca pe biletul de pariuri. Insa pentru a putea face profit, pe langa o oferta vasta, ai nevoie si de cele mai proaspete si utile informatii. Totul pentru a putea lua cele mai inspirate decizii. De aceea, pe site-ul nostru vei gasi cele mai folositoare avancronici si statistici, din toate sporturile care te intereseaza. In plus, vei afla si cele mai recente stiri despre sportivii tai preferati, printre care si Simona Halep.

Stiri fotbal Romania

Fara antrenorul Adi Mutu, in spital dupa o criza de apendicita, si cu un jucator eliminat din prima repriza, Rapid la pierdut cu U Craiova 1948, 0-1. Cealalta echipa din Oltenia, Universitatea Craiova, a cedat pe terenul celor de la CFR Cluj, scor 0-2. Farul Constanta a ajuns pe pe primul loc in clasament dupa 3-0 cu FC Arges, in timp ce Hermannstadt a castigat la ultima faza cu Petrolul Ploiesti, scor 2-1.

UTA Arad a plecat invingatoare de la Botosani, 2-1, iar Chindia Targoviste ramane fara victorie si dupa partida cu Sepsi, de acasa, scor 1-2. Luni, de la ora 18:00, se joaca meciul CS Mioveni – „U” Cluj, pentru ca de la ora 21:00 sa se dispute confruntarea FCSB – FC Voluntari. Gazdele au o cota de 1.53 la victorie, la Unibet.

Am avut „Eternul Derby” in liga secunda, Dinamo – CSA Steaua. Trupa din Ghencea s-a impus cu 2-1. CSC Dumbravita – Unirea Slobozia a fost 2-4, in timp ce Poli Iasi a trecut de Gloria Buzau, scor 1-0. CSC 1599 Selimbar si Unirea Dej si-au impartit punctele, scor 1-1.

Stiri fotbal lume

Intreaga etapa din Premier League a fost amanata dupa decesul Reginei Elisabeta a II-a. Spania s-a impus la Europeanul U19 de futsal, 6-2, dupa prelungiri, in finala cu Portugalia.

Stiri fotbal Spania

Cinci din cinci pentru Real Madrid. „Albii” au castigat si in acest weekend, 4-1 cu Mallorca, desi au folosit multi jucatori de rezerva. Barcelona s-a impus si ea, 4-0 la Cadiz, insa meciul a fost intrerupt pentru o buna bucata de timp, dupa ce un suporter a suferit un infarct. Betis – Villarreal a fost 1-0, iar Bilbao s-a distrat in deplasarea de la Elche, scor 4-1.

Atletico Madrid n-a avut mari emotii cu Celta Vigo, 4-1, pentru ca Getafe sa castige in sfarsit primul meci din sezon, 2-1 cu Real Sociedad. Tot la primul succes s-a aflat si Sevilla, 3-2 in deplasarea de la Espanyol. Rayo Vallecano – Valencia s-a incheiat 2-1, iar Girona a batut-o pe Valladolid, scor 2-1. Luni, de la ora 22:00, se joaca Almeria – Osasuna. Un egal poate fi juca la o cota de 3.00 la Betano.

Stiri fotbal Franta

Doar de un gol a avut nevoie PSG pentru a trece de Brest, acasa, 1-0, insa oaspetii au ratat un penalty in repriza secunda. AS Monaco – Lyon a fost cel mai important meci al rundei si s-a incheiat cu victoria gazdelor, scor 2-1. Lens ramane fara infrangere dupa 1-0 cu Troyes, iar AC Ajaccio se afunda tot mai rau pe ultimul loc, in urma esecului cu Nice, 0-1.

Angers – Montpellier s-a terminat 2-1, in timp ce Nantes n-a putut sa scoata nimic din deplasarea de la Lorient, 2-3. Toulouse a luat toate punctele din confruntarea cu Reims, 1-0, iar Strasbourg si Clermont au „dat-o la pace”, 0-0. Rennes s-a distrat cu Auxerre, 5-0, pentru ca Marseille sa o invinga pe Lille, 2-1.

Stiri fotbal Germania

Pentru a treia runda la rand, Bayern nu reuseste sa castige in Bundesliga. Bavarezii au scos doar un egal, pe teren propriu, cu Stuttgart, scor 2-2. „Svabii” au egalat dintr-un penalty in minutele de prelungire. La primul meci cu Marco Rose pe banca, RB Leipzig a trecut de Borussia Dortmund, scor 3-0. Freiburg si Monchengladbach au incheiat la egalitate, 0-0.

Bochum a pierdut a sasea partida la rand, 1-3 la Schalke 04, in timp ce Leverkusen a scos doar un punct la Hertha Berlin, 2-2, si este penultima in clasament. Augsburg a castigat la Werder Bremen, 1-0, iar Wolfsburg s-a impus pe terenul celor de la Eintracht Frankfurt, 1-0. Hoffenheim a profitat de omul in plus in duelul cu Mainz, 4-1, iar Union Berlin a luat toate punctele din deplasarea de la Koln, 1-0.

Stiri fotbal Italia

Juventus – Salernitana, 2-2, a fost un meci incredibil spre final, cu un penalty, un gol anulat si mai multe eliminari. Inclusiv cea a lui Milik, care si-a scos tricoul pentru a sarbatori golul victoriei. Reusita ce ulterior a fost anulata la VAR. Napoli a invins la limita pe Spezia, 1-0, in timp ce Atalanta nu a putut sa treaca de Cremonese, acasa, scor 1-1.

Udinese a inregistrat al patrulea succes la rand, 3-1 la Sassuolo, pentru ca Inter sa castige cu Torino, 1-0. Monza a luat primul punct din acest sezon, ca urmare a remizei de la Lecce, 1-1. Sampdoria – AC Milan a fost 1-2, iar Lazio a dispus de Verona, 2-0. Arnautovic a marcat, iar Bologna a invins-o pe Fiorentina, 2-1. Luni, de la ora 21:45, are loc duelul AS Roma – Empoli. Poti juca „peste 2,5 goluri” la o cota de 1.90 la Superbet.

Stiri tenis

Swiatek a castigat al doilea titlu de Grand Slam al anului, dupa ce s-a impus si la US Open, 6-2, 7-6 in finala cu Jabeur. La baieti, Alcaraz l-a batut pe Ruud, scor 6-4, 2-6, 7-6, 6-3, iar tanarul de 19 ani nu numai ca a bifat primul trofeu de Mare Slem, dar a trecut si pe primul loc in clasamentul ATP. De luni incep competitiile de la Chennai si Portoroz, pentru fete.

Simona Halep a divortat de Toni Iuruc, cu doar doua luni inainte de cununia religioasa. Sportiva de 30 de ani a trecut si printr-o operatie la nas, din cauza unor probleme care nu o lasau sa respire cum trebuie.

Stiri baschet

Mare surpriza la Europeanul de baschet, acolo unde Serbia a pierdut in optimile de finala cu Italia, scor 86-94. Grecia a dispus de Cehia, 94-88, Finlanda a invins Croatia, 94-86, pentru ca Polonia sa trimita Ucraina acasa, 94-86. Slovenia – Belgia a fost 88-72, in timp ce Franta a avut nevoie de prelungiri pentru a trece de Turcia, 87-86. Tot dupa prelungiri s-a incheiat si disputa Spania – Lituania, scor 102-94. Germania merge mai departe, dupa 85-79 cu Muntenegru.

In primul meci din finala WNBA, Las Vegas Aces a invins-o pe Connecticut Sun, scor 67-64. Wilson a bifat 24 de puncte, 11 recuperari.