Clauza de publicitate

Acest site primeste compensatii pentru produsele sau serviciile pe care le obtii prin link-urile afisate.

Stiri sportive 05.09.2022 - Toate noutatile din lumea sportului

Toate campionatele importante de fotbal din Europa sunt in plina desfasurare, ceea ce duce la multe optiuni pentru fiecare parior. Insa pentru a putea face profit, pe langa o oferta vasta, ai nevoie si de cele mai fresh informatii. Unele cu care sa poti lua decizii inspirate. De aceea, pe site-ul nostru vei gasi cele mai utile avancronici si statistici, din toate sporturile care te intereseaza. In plus, vei afla si cele mai recente stiri despre sportivii tai preferati, printre care si Simona Halep.

Stiri fotbal Romania

Rapid s-a impus in deplasarea de la FC Voluntari, 1-0, si ramane pe primul loc in clasament. Petrolul Ploiesti a luat toate cele trei puncte din confruntarea cu FC Botosani, scor 2-1, in timp ce UTA Arad si Chindia Targoviste au remizat, scor 1-1. „U” Cluj – U Craiova 1948 s-a incheiat la egalitate, 1-1, pentru ca Sepsi sa cedeze, pe teren propriu, cu CS Mioveni, scor 0-1.

Luni, de la ora 18:45, are loc duelul FC Arges – Hermannstadt, iar Universitatea Craiova – Farul Constanta incepe de la ora 21:30. Un pronostic „ambele marcheaza” primeste o cota de 1.90 la Superbet. FCSB – CFR Cluj a fost amanat pentru luna decembrie.

In liga secunda, Unirea Dej a urcat pe prima pozitie dupa succesul cu Unirea Constanta, scor 2-1. CSC Selimbar 1599 a pierdut la ACS Viitorul Tg-Jiu, scor 0-1, in timp ce CSA Steaua a trecut de Poli Iasi, scor 2-1. Otelul Galati – Politehnica Timisoara s-a terminat 1-0 pentru gazde.

Stiri fotbal lume

Florin Tanase a debutat la Al-Jazira in Emiratele Arabe Unite, oferind o pasa de gol in victoria formatiei sale, 2-0 cu Dibba Al Fujairah. Nationala Romaniei de futsal U19 a avut un prim meci de cosmar la Euro, pierzand cu Spania, tara-gazda, scor 0-9. Cea mai mare diferenta inregistrata vreodata la un European la aceasta categorie de varsta.

Stiri fotbal Anglia

Seria de victorii a celor de la Arsenal a luat sfarsit pe „Old Trafford”. Manchester United – Arsenal a fost 3-1, Antony debutand pentru gazde cu gol. Manchester City a scos doar un punct la Birmingham, cu Aston Villa, 1-1, pentru ca Liverpool sa aiba o multime de ocazii in „derby-ul” cu Everton, dar sa se multumeasca doar cu un punct, scor 0-0. Tottenham s-a impus cu Fulham, scor 2-1.

Chelsea – West Ham s-a terminat 2-1, dar „ciocanarii” se pot plange din cauza arbitrajului, dupa ce golul de 2-2 le-a fost anulat pe motiv de fault. Brighton s-a impus cu Leicester, scor 5-2, iar Newcastle si Crystal Palace au dat-o la „pace”, scor 0-0. Bournemouth a fost mai buna in duelul cu Nottingham Forrest, scor 3-2, iar Wolverhampton a iesit invingatoare din meciul cu Southampton, scor 1-0. Brentford a batut-o pe Leeds, scor 5-2.

Stiri fotbal Spania

Nici macar o accidentare la glezna nu l-a putut opri pe Inaki Williams sa bifeze a 237-a partida consecutiva in La Liga. Din pacate pentru el, Bilbao a pierdut, acasa, cu Espanyol, scor 0-1. Barcelona s-a distrat cu Sevilla, in deplasare, scor 3-0, in timp ce Real Madrid a invins-o pe Betis, pe teren propriu, scor 2-1. Villarreal s-a distrat cu Elche, scor 4-0, si ramane neinfranta in actuala stagiune.

Alte rezultate din etapa a patra din Spania: Osasuna – Rayo Vallecano, 2-1, Real Sociedad – Atletico Madrid, 1-1, Celta Vigo – Cadiz, 3-0, Valencia – Getafe, 5-1, si Mallorca – Girona, 1-1. Luni, de la ora 22:00, se joaca partida Valladolid – Almeria. Pontul „sub 2,5 goluri” are o cota de 1.80 la Betano.

Stiri fotbal Franta

Mbappe a reusit o „dubla”, iar PSG a luat toate punctele din deplasarea de la Nantes, scor 3-0. Rares Ilie a stat pe banca tot meciul in infrangerea lui Nice cu Monaco, scor 1-0, pentru ca Marseille sa stea „scai” de PSG, dupa succesul cu Auxerre, scor 2-0. Lyon a inregistrat cel mai clar succes al rundei, 5-0 cu Angers.

Ajaccio a bifat al patrulea esec la rand, 0-1 cu Lorient, Strasbourg a remizat la Brest, scor 1-1, iar Clermont a trecut de Toulouse, scor 2-0. Reims si Lens s-au multumit cu cate un punct in urma duelului direct, scor 1-1, in timp ce Lille a castigat la Montpellier, scor 3-1. Troyes – Rennes a fost 1-1.

Stiri fotbal Germania

Pentru a doua etapa consecutiva, Bayern Munchen nu a castigat in Bundesliga. Bavarezii au scos doar o remiza la Union Berlin, scor 1-1. Borussia Dortmund a invins-o la limita pe Hoffenheim, scor 1-0, in timp ce Monchengladbach, cu un om in minus aproape toata repriza secunda, a cedat cu Mainz, acasa, scor 0-1. Freiburg e acum liderul din Germania, dupa 3-2 pe terenul celor de la Leverkusen.

Wolfsburg si Koln au facut spectacol, 4-2 pentru „tapi”, in timp ce Frankfurt a dat de pamant cu RB Leipzig, scor 4-0. Bochum a pierdut si cu Werder Bremen, scor 0-2, si ramane singura formatie fara punct dupa cinci runde. Hertha s-a impus pe terenul celor de la Augsburg, 2-0, iar Stuttgart si Schalke 04 au incheiat la egalitate, 1-1.

Stiri fotbal Italia

AC Milan a castigat „Derby della Madonnina”, 3-2, desi Inter a deschis scorul. Chiriches si Radu au fost titulari in remiza celor de la Cremonese cu Sassuolo, scor 0-0, in timp ce Napoli a intors-o pe Lazio, in deplasare, si s-a impus cu 2-1. AS Roma a suferit o umilinta la Udinese, 0-4. Juventus nu a putut castiga pe terenul Fiorentinei, scor 1-1, pentru ca Spezia sa termine la egalitate cu Bologna, scor 2-2.

Verona – Sampdoria s-a incheiat 2-1. Luni se mai joaca trei meciuri in Serie A: Monza – Atalanta si Salernitana – Empoli, de la 19:30, si Torino – Lecce, de la 21:45. Poti juca pe un rezultat pe egalitate, cota 3.60 la Unibet.

Stiri tenis

De lunea viitoare vom avea un nou lider in clasamentul ATP, dupa ce Medvedev a pierdut duminica noaptea, in „optimi” la US Open, contra lui Kyrgios, scor 6-7, 6-3, 3-6, 2-6. Ruud este si el in sferturile de finala la Flushing Meadows, dupa un succes cu Moutet, 3-1 la seturi.

Dar cea mai importanta veste de la US Open e legata de ultimul meci al Serenei Williams. Campioana americana a pierdut in turul III cu Tomljanovic, scor 5-7, 7-6, 1-6. A fost un meci incredibil, cu un final de poveste, in care ultimul game a durat 15 minute, iar Serena a salvat cinci mingi de meci ale adversarei. Sabalenka a revenit in turul doi de la 2-6, 1-5 cu Kanepi si a reusit sa avanseze pana in „optimi”, unde va juca impotriva lui Collins.

Stiri baschet

Lituania este aproape eliminata de la Europeanul de baschet, dupa ce a pierdut primele trei meciuri din grupa. In ultima partida, Lituania a cedat cu Germania, scor 107-109, dupa doua reprize de prelungire. Slovenia a pierdut cu Bosnia & Hertegovina, scor 93-97, dar 99% va prinde optimile de finala, in timp ce tara-gazda, Georgia, a trecut de Turcia, 88-83, dupa doua reprize de prelungire, inregistrand primul succes de la acest turneu final. Giannis a fost senzational pentru Grecia in primele doua meciuri, ambele castigate la lupta grea contra Croatiei si Italiei.

In semifinalele WNBA, Chicago Sky a preluat conducea in seria cu Connecticut Sun, dupa victoria din meciul 3, scor 76-72. Las Vegas Aces are si ea 2-1 in seria cu Seattle Storm, in urma succesului cu 110-98, dupa prelungiri.