Clauza de publicitate

Acest site primeste compensatii pentru produsele sau serviciile pe care le obtii prin link-urile afisate.

S-au tras la sorți grupele Cupei României

După încheierea meciului din calificările pentru Cupa României au fost tras la sorți grupele, acolo unde urmează să vedem la treabă cele mai în formă echipe.

Începând cu acest sezon Cupa României și-a schimbat formatul, iar după disputarea meciurilor din calificări se vor disputa grupe. Astfel, prima etapă se joacă între 18 si 20 octombrie, cea de-a doua etapă în perioada8-19 noiembrie, iar în 6-8 decembrie se vor juca meciurile din cea de-a treia etapă. În total sunt patru grupe (A, B, C D) din care vor face parte câte șase echipe, după cum urmează:

Grupa A: Sepsi, FC Voluntari, U Craiova 1948, Petrolul Ploiești, Dinamo, Unirea Slobozia

Grupa B: FCSB, FC Botoșani, Mioveni, UTA Arad, Oțelul Galați, Gloria Buzău

Grupa C: CFR Cluj, Farul Constanța, Rapid, U Cluj, Dumbrăvița, Alexandria

Grupa D: Universitatea Craiova, FC Argeș, Chindia, Hermannstadt, Ocna Mureș, Minaur Baia Mare

Programul Cupei României, faza grupelor:

  • Unirea Slobozia – FC Voluntari
  • Petrolul – Sepsi
  • Dinamo – U Craiova 1948

Etapa 2, Grupa A:

  • U Craiova 1948 – FC Voluntari
  • Dinamo – Sepsi
  • Unirea Slobozia – Petrolul

Etapa 3, Grupa A:

  • FC Voluntari – Sepsi
  • Petrolul – U Craiova 1948
  • Slobozia – Dinamo

Etapa 1, Grupa B:

  • Gloria Buzău – FC Botoșani
  • UTA Arad – FCSB
  • Oțelul Galați – CS Mioveni

Etapa 2, Grupa B:

  • CS Mioveni – FC Botoșani
  • Oțelul Galați – FCSB
  • Gloria Buzău – UTA Arad

Etapa 3, Grupa B:

  • FC Botoșani – FCSB
  • CS Mioveni – UTA Arad
  • Oțelul Galați – Gloria Buzău

Etapa 1, Grupa C:

  • CSM Alexandria – Farul Constanța
  • U Cluj – CFR Cluj
  • CSC Dumbrăvița – Rapid

Etapa 2, Grupa C:

  • Rapid – Farul Constanța
  • CSC Dumbrăvița – CFR Cluj
  • CSM Alexandria – U Cluj

Etapa 3, Grupa C:

  • Farul Constanța – CFR Cluj
  • U Cluj – Rapid
  • CSC Dumbrăvița – CSM Alexandria

Etapa 1, Grupa D:

  • Minaur Baia Mare – FC Argeș
  • Hermannstadt – Universitatea Craiova
  • Ocna Mureș – Chindia Târgoviște

Etapa 2, Grupa D:

  • Chindia Tărgoviște – FC Argeș
  • Ocna Mureș – Universitatea Craiova
  • Minaur Baia Mare – Hermannstadt

Etapa 3, Grupa D:

  • FC Argeș – Universitatea Craiova
  • Hermannstadt – Chindia Târgoviște
  • CS Ocna Mureș – Minaur Baia Mare