Știri

S-au tras la sorți grupele Cupei României

După încheierea meciului din calificările pentru Cupa României au fost tras la sorți grupele, acolo unde urmează să vedem la treabă cele mai în formă echipe.


Începând cu acest sezon Cupa României și-a schimbat formatul, iar după disputarea meciurilor din calificări se vor disputa grupe. Astfel, prima etapă se joacă între 18 si 20 octombrie, cea de-a doua etapă în perioada8-19 noiembrie, iar în 6-8 decembrie se vor juca meciurile din cea de-a treia etapă. În total sunt patru grupe (A, B, C D) din care vor face parte câte șase echipe, după cum urmează:

Grupa A: Sepsi, FC Voluntari, U Craiova 1948, Petrolul Ploiești, Dinamo, Unirea Slobozia

Grupa B: FCSB, FC Botoșani, Mioveni, UTA Arad, Oțelul Galați, Gloria Buzău

Grupa C: CFR Cluj, Farul Constanța, Rapid, U Cluj, Dumbrăvița, Alexandria

Grupa D: Universitatea Craiova, FC Argeș, Chindia, Hermannstadt, Ocna Mureș, Minaur Baia Mare

Programul Cupei României, faza grupelor:

  • Unirea Slobozia – FC Voluntari
  • Petrolul – Sepsi
  • Dinamo – U Craiova 1948

Etapa 2, Grupa A:

  • U Craiova 1948 – FC Voluntari
  • Dinamo – Sepsi
  • Unirea Slobozia – Petrolul

Etapa 3, Grupa A:

  • FC Voluntari – Sepsi
  • Petrolul – U Craiova 1948
  • Slobozia – Dinamo

Etapa 1, Grupa B:

  • Gloria Buzău – FC Botoșani
  • UTA Arad – FCSB
  • Oțelul Galați – CS Mioveni

Etapa 2, Grupa B:

  • CS Mioveni – FC Botoșani
  • Oțelul Galați – FCSB
  • Gloria Buzău – UTA Arad

Etapa 3, Grupa B:

  • FC Botoșani – FCSB
  • CS Mioveni – UTA Arad
  • Oțelul Galați – Gloria Buzău

Etapa 1, Grupa C:

  • CSM Alexandria – Farul Constanța
  • U Cluj – CFR Cluj
  • CSC Dumbrăvița – Rapid

Etapa 2, Grupa C:

  • Rapid – Farul Constanța
  • CSC Dumbrăvița – CFR Cluj
  • CSM Alexandria – U Cluj

Etapa 3, Grupa C:

  • Farul Constanța – CFR Cluj
  • U Cluj – Rapid
  • CSC Dumbrăvița – CSM Alexandria

Etapa 1, Grupa D:

  • Minaur Baia Mare – FC Argeș
  • Hermannstadt – Universitatea Craiova
  • Ocna Mureș – Chindia Târgoviște

Etapa 2, Grupa D:

  • Chindia Tărgoviște – FC Argeș
  • Ocna Mureș – Universitatea Craiova
  • Minaur Baia Mare – Hermannstadt

Etapa 3, Grupa D:

  • FC Argeș – Universitatea Craiova
  • Hermannstadt – Chindia Târgoviște
  • CS Ocna Mureș – Minaur Baia Mare

Top agenții online

Netbet Sport

100% pana la 500 RON freebet

Pariază acum

Winmasters Sport

Bonus de 100% până la 400 RON

Pariază acum

Betfair

Până la 550 RON bonus

Pariază acum

Frank Sport

Până la 200 RON bonus

Pariază acum

Betano

100% până la 500 RON

Pariază acum

Superbet

Până la 500 RON bonus

Pariază acum

Unibet Sport

500 RON pariu fara risc + 300 rotiri gratuite + 50 RON pariuri gratuite

Pariază acum

Top case de pariuri