Anglia Premier League – etapa a 10-a: Program, clasament si transmisiuni

Cel mai tare meci din etapa cu numarul 10 din Premier League pare sa fie Tottenham vs Leicester, cele doua formatii au luptat pana spre final pentru titlu, castig de cauza avand trupa lui Ranieri.

DataOraEvenimentTransmisiune
sambata, 29 octombrie14:30Sunderland – ArsenalEurosport 1
sambata, 29 octombrie17:00Manchester United – Burnley
sambata, 29 octombrie17:00Middlesbrough – Bournemouth
sambata, 29 octombrie17:00Tottenham – LeicesterEurosport 1
sambata, 29 octombrie17:00Watford – Hull
sambata, 29 octombrie17:00West Brom – Manchester City
sambata, 29 octombrie19:30Crystal Palace – LiverpoolEurosport 1
duminica, 30 octombrie15:30Everton – West HamDolce sport 2
duminica, 30 octombrie18:00Southampton – ChelseaDolce sport 2
luni, 31 octombrie22:00Stoke – SwanseaEurosport 1

[divider]

Clasament Premier League

In fruntea clasamentului englez se afla 3 echipe cu cate 20 de puncte, este vorba de City, Arsenal si Liverpool, fiind despartite doar de golaveraj.

#Echipa PldWDLGFGAGDPts
1Manchester City9621209+1120
2Arsenal9621199+1020
3Liverpool96212011+920
4Chelsea9612199+1019
5Tottenham Hotspur9540134+919
6Everton9432138+515
7Manchester United94231312+114
8Southampton9342118+313
9Watford93331313012
10AFC Bournemouth93331212012
11Crystal Palace93241212011
12Leicester City93241115−411
13West Bromwich Albion92431010010
14Burnley9315813−510
15West Ham United93151017−710
16Stoke City9234916−79
17Middlesbrough9144711−47
18Hull City9216822−147
19Swansea City9126815−75
20Sunderland9027616−102

[divider]

Golgheteri Premier League

RankPlayerClubGoals
1Spain Diego CostaChelsea7
2Belgium Romelu LukakuEverton6
3Argentina Sergio AgüeroManchester City5
England Michail AntonioWest Ham United
England Theo WalcottArsenal
6Wales Joe AllenStoke City4
England Charlie AustinSouthampton
France Étienne CapoueWatford
Belgium Nacer ChadliWest Bromwich Albion
Brazil Philippe CoutinhoLiverpool
England Jermain DefoeSunderland
Netherlands Leroy FerSwansea City
Sweden Zlatan IbrahimovićManchester United
Senegal Sadio ManéLiverpool
England James MilnerLiverpool
Chile Alexis SánchezArsenal
England Raheem SterlingManchester City
South Korea Son Heung-minTottenham Hotspur

Nu parasi site-ul, citeste in continuare

Chris Froome este in pericol de a pierde titlul din Vuelta Froome este in pericol de a pierde cele patru Tururi ale Frantei Sursa foto: ciclism.ro Castigator al Turului Spanei, Chris Froome ar putea pierde titlul din Vuelta si ar putea fi suspendat, dupa ce...
PSG si Monaco s-au calificat in sferturile Cupei Ligii Frantei PSG are drum liber spre a cincea Cupa Ligii consecutiva Sursa foto: ligue1.com Marti si miercuri seara au avut loc meciurile din cadrul optimilor de finala ale Cupei Ligii Frantei, competitie care l...
Kayserispor face egal cu Besiktas si Sumudica este omul momentului in Turcia Sumudica face 1-1 cu Besiktas si Kayserispor este la doua puncte de podium Sursa foto: gsp.ro Kayserispor face senzatie in Turcia, reusind duminica seara sa termine la egalitate meciul cu Besiktas, ...